Kokkari is een van de meest pittoreske dorpjes op Samos. Wandel er door knusse straatjes en langs witte huisjes met bougainvillea, plof neer op een van de kiezelstranden en geniet van Grieks eten bij een van de tavernes direct aan het water op de boulevard. Hier kun je nog genieten van de authentieke Griekse sfeer en mooie stranden. En omdat aan de noordkust van Samos altijd de wind waait, is het ook een geliefde surfspot en zorgt het in de hete zomermaanden voor welkome afkoeling. Dat maakt het tot een ideale uitvalsbasis om Samos te verkennen. In deze blog geef ik je mijn 6 tips voor Kokkari op Samos.
![]()
![]()
Uitzicht vanaf schiereilandje Moshonisi
![]()
Het vissershaventje
![]()
Over het Griekse eiland Samos
Samos is een verrassend eiland en ik denk een van de groenste (en mooiste!) Griekse eilanden waar ik tot nu toe geweest ben. Net als Lesbos, Ikaria, Chios en Limnos behoort Samos tot de Noord-Egeïsche eilanden. Het ligt pal voor de Turkse kust: op het meest oostelijke puntje ben je maar 1,5 kilometer verwijderd van Turkije!
Massa’s toeristen vind je niet op Samos, wel is dit een heerlijk eiland als je op zoek bent naar rust en natuur en als je van wandelen houdt. Door de glooiende heuvels, oude olijfbomen en langs wijngaarden kun je namelijk kiezen uit maar liefst 250 kilometer aan wandelroutes.
Er zijn verschillende leuke vakantieplaatsen op Samos. Onze favoriet is het schilderachtige Kokkari, maar ook Votsalakia aan de zuidkust is een aanrader. Zoek je een wat toeristischer en levendiger plaatsje, dan is Pythagorion meer iets voor jou.
Alle accommodaties in Kokkari bij Sunweb
Low budget Kokkari bij de Vakantiediscounter
![]()
![]()
Waar ligt Kokkari?
Kokkari ligt aan de noordkust van het Griekse eiland Samos, op ongeveer een half uurtje rijden van de luchthaven en zo’n 15 minuten van de hoofdstad Samos-Stad (ook wel Vathy genoemd). Het is van een klein vissersdorpje uitgegroeid tot een geliefde bestemming voor wandelaars en rustzoekers.
Je kunt er heerlijk slenteren over de boulevard waarlangs je verschillende restaurantjes en Griekse tavernes vindt. De boulevard loopt door tot aan het vissershaventje en het schiereiland Moshonisi met de pier.
Ten westen daarvan ligt het lange kiezelstrand van Kokkari, Long Beach, met hotels, bars en (bijna) altijd een lekker briesje waardoor dit ook een goede surflocatie is. Je vindt er volop eettentjes en je kunt er strandbedden en een parasol huren.
In het oosten vind je nóg een kleine baai: Sunrise Beach. De zee is hier een stuk rustiger en het is dan ook de perfecte snorkelplek!
![]()
Samos, het eiland van Pythagoras
Wie Samos zegt, zegt Pythagoras. Op Samos werd namelijk de beroemde wiskundige Pythagoras geboren. Veel op het eiland herinnert dan ook aan zijn uitvindingen en dan bedoel ik niet alleen de bekende stelling van Pythagoras.
Overal op Samos kun je bijvoorbeeld het kopje van Pythagoras kopen: een mok waar je niet te veel in kunt schenken, want dan stroomt het er aan de onderkant weer uit. Niet voor gulzige mensen dus. Toen hij op de vlucht was voor Polycrates zou hij zich schuil hebben gehouden in één van de grotten in het Kastri gebergte dat daarna de grot van Pythagoras werd genoemd.
![]()
Bezienswaardigheden in Kokkari
Kokkari zelf is vooral een schilderachtig plaatsje met smalle straatjes, knusse restaurants en een paar fijne stranden. Echte bezienswaardigheden heeft het dorpje niet. Er zijn geen musea of opgravingen in de buurt. Je kunt er vooral lekker bijkomen en relaxen, genieten van een typisch Griekse lunch of diner en proeven van de Samoswijnen.
Daarnaast is Kokkari een goede uitvalsbasis om de rest van Samos te verkennen. Zo gaat 4x per dag (maandag t/m zaterdag) een bus die je in ongeveer 20 minuten naar Samos-Stad brengt. Zelf zaten wij in appartementen Poseidon met een bushalte op 2 minuten loopafstand. Toch valt er nog genoeg te zien en te doen. Ik noem hier een paar bezienswaardigheden en tips voor je bezoek aan Kokkari op Samos.
![]()
Dwalen door de smalle straatjes
![]()
![]()
1. Dwaal door het oude centrum en de haven van Kokkari
Een van de leukste dingen om te doen in Kokkari is struinen door het fotogenieke straatjes oude dorpje. Het bevindt zich tussen het langgerekte kiezelstrand en de haven van Kokkari.
Je wandelt er over geplaveide straatjes, langs witgepleisterde huisjes en fuchsiaroze bougainvillea, winkeltjes vol snuisterijen, gezellige terrasjes en als je de trappen beklimt, wachten de mooiste uitzichten op de baai en het dorpje. Overal liggen katten te relaxen in de schaduw. Ze worden hier trouwens goed behandeld en ze krijgen op verschillende plekken iets te eten en te drinken.
Ook de haven van Kokkari, midden in het dorp, is een plek waar je mooie foto’s kunt schieten van vissersboten die dobberen in het water.![]()
Er gaat niets boven een typisch Griekse lunch
![]()
![]()
In Kokkari op Samos vind je typisch Griekse tavernas langs de boulevard en het strand
![]()
Dineren met dit uitzicht tijdens zonsondergang is ook geen straf
![]()
2. Geniet van het Griekse eten langs de boulevard
Een van de eerste dingen die ik doe als ik aankom in Griekenland: een authentiek Grieks restaurant opzoeken (het liefst eentje met blauwe stoeltjes en geblokte tafelkleedjes) en Griekse salade, tzatziki, brood en een glas witte wijn bestellen. Het toeval wil dat ze op Samos heel veel wijngaarden hebben en dus veel goede wijnen produceren. Lucky me!
Je vindt in Kokkari tavernes langs de haven, de boulevard en langs Kokkari Beach waar je een hapje kunt eten met uitzicht op de golven. Er zijn meer dan genoeg leuke restaurants waar ze ook vega en vegan gerechten op het menu hebben staan. De allerleukste restaurants in Kokkari heb ik voor je opgeschreven.
![]()
De Agios Nikolaoskerk is de grootste kerk van heel Samos
![]()
3. Neem een kijkje bij de Agios Nikolaoskerk
Midden in het centrum van Kokkari staat de wel heel grote Agios Nikolaoskerk. Je kunt het bijna niet over het hoofd zien met zijn mooie blauwe koepel en torens. De imposante kerk werd gebouwd tussen 1902 en 1938 en is niet alleen de grootste kerk van Kokkari, maar van heel Samos. Je kunt binnen een kijkje nemen en als je een excursie boekt of de lokale bus wilt nemen naar Samos-Stad, is de bushalte voor deze ‘grote kerk’ vaak de opstapplek. Voor de kerk vind je ook een handige kaart met de wandelroutes in de omgeving van Kokkari.
4. Loop langs de Agia Panagia-kerk
Ook schattig is de veel kleinere Agia Panagia-kerk midden in het dorpje. Heel toevallig ligt ons appartement direct achter het kerkje.
![]()
Sunrise Beach is een relaxt strand
![]()
Zonsondergang op Kokkari Beach of Long Beach
![]()
Doorkijkje vanaf de doorgaande weg naar Long Beach
![]()
Een drankje drinken op Kokkari Beach met dit uitzicht
![]()
Het pad naar Sunrise Beach
5. Plof neer op een van de stranden van Kokkari
Kokkari telt meerdere leuke stranden waar je kunt neerploffen op een zonnige stranddag. Ten westen van het oude dorp ligt het lange kiezelstrand Kokkari Beach of Long Beach. Hier bevinden zich ook de meeste hotels en gezellige bars. Er waait hier bijna altijd een verfrissend windje en het is dan ook een perfecte surflocatie. Je vindt er eettentjes waar je vaak voor een prikkie strandbedden en een parasol kunt huren pal aan zee.
Dan is er nog de knusse baai in het oosten met helemaal aan het eind Sunrise Beach. Hier is de zee een stuk rustiger (perfect om te snorkelen!) en kun je genieten van boho vibes en verrukkelijk Italiaans eten in restaurant Basilico met uitzicht over heel Kokkari.
Op zo’n 20 minuten wandelen ligt Lemonakia Beach. Het kleine kiezelstrand wordt omringd door dennenbomen, olijfbomen en citroenbomen. Je kunt er ligbedden en een parasol huren. Parkeren doe je bovenaan de weg, maar je kunt ook de lokale bus nemen.
![]()
Samos is een fantastisch wandeleiland!
![]()
Aanrader: wandelroute door de Nachtegaalvallei naar Manolates op Samos
6. Ga wandelen in de omgeving
In de omgeving van Kokkari kun je heel goed wandelen. Het dorp ligt aan de voet van de berg Karvounis en is een echt wandelparadijs. Vanuit het dorp kun je direct de natuur in wandelen, via wandelpaden die je meenemen langs wijngaarden, watervalletjes en verlaten kloosters.
De populairste wandelroutes in de omgeving zijn die naar het traditionele bergdorpje Vourliotes, waar je kunt lunchen op het dorpsplein, en de wandelroute door de Nachtegaalvallei naar het kunstenaarsdorpje Manolates.
Wandeltip: gebruik de app van Komoot of AllTrails om routes te vinden die je offline op kunt slaan.
![]()
Tours en excursies
Vanuit Kokkari kun je verschillende dagtochten maken. Van dagtochten langs de hoogtepunten van Samos, een wandeling door de Nachtegaalvallei en een trip naar Kusadasi in Turkije tot zonsondergang cruises met een BBQ aan boord.
![]()
Overnachten in Kokkari: Appartementen Poseidon
Tijdens mijn vakantie met de kinderen in Kokkari sliepen we in Appartementen Poseidon. Een eenvoudig appartement, maar we waren minder gelukkig met de ligging. En doordat het op de begane grond zat en we het terras moesten delen met onze buren, hadden we jammer genoeg én weinig privacy, maar ook geen uitzicht. Waarschijnlijk heb je dat wel in de hoger gelegen appartementen.
Vanaf Appartementen Poseidon sta je binnen 2 minuten op de boulevard met tal van eettentjes en wandel je ook zo naar zowel Kokkari Beach en naar ons favoriete strand: Sunrise Beach. Ik boekte dit trouwens via Sunweb.
![]()
Meer accommodaties in Kokkari
In Kokkari vind je kleinschalige hotels, appartementen en studio’s, maar ook luxe verblijven (hier lees je mijn uitgebreide accommodatie tips). De meeste accommodaties liggen vlak bij Kokkari Beach. Zelf vond ik de ligging in het oude dorp van Kokkari een stuk fijner. Accommodaties in Kokkari waar ik zelf heb overnacht of die ik je kan aanraden:
- Appartementen Poseidon ** – wij sliepen hier in het centrum van Kokkari (maar níet aan de boulevard!). Het is lekker low budget, maar zoals gezegd vond ik de ligging van de appartementen op de begane grond niet ideaal
- Hotel Poseidon ** – je kunt ook kiezen voor een hotelkamer direct aan de boulevard van Kokkari inclusief ontbijt
- Hotel Athena *** – kleinschalig hotel met zwembad vlakbij Kokkari Beach en dichtbij het centrum en leuke strandtentjes
- Appartementen Olympia Village **** – heerlijke appartementen met zwembad en balkons vol bloemen zowel dichtbij het centrum als bij Kokkari Beach
- Sunrise Beach Hotel Inn Beach Hotel *** – hotel met zwembad direct aan Sunrise Beach en vlak bij het oude centrum, maar wel verder van het langere Kokkari Beach
![]()
Hoe kom je op Samos?
Je vliegt rechtstreeks naar Samos-stad met Transavia. Vanaf het vliegveld rijd je met een huurauto of taxi in ongeveer een half uur naar Kokkari. Boek je een pakketreis, dan is transfer van en naar je accommodatie vaak inbegrepen.
- Bekijk Transavia vliegtickets Samos >>
- Vakanties Samos bij Sunweb >>
- Naar Kokkari met Sunweb >>
- Pakketreizen Samos bij TUI >>
Vervoer: Verblijf je langer in Kokkari? Dan is een huurauto handig om de omgeving te verkennen. Ik heb goede ervaringen met Sunny Cars. Boek op tijd voor de beste aanbiedingen.
Beste reistijd Samos: Mei t/m oktober. In juli en augustus kan het heet zijn op Samos, mei en september zijn perfect qua weer en rustiger qua toeristen. Ik was er in juli tijdens een hittegolf waarbij de temperatuur soms opliep tot wel 43 graden. Dan is het fijn dat er aan de noordkust meestal een verkoelend windje staat. Op Samos kunnen flinke temperatuurverschillen zijn, waardoor het in de bergen soms wel 10 graden kouder is dan aan de kust.
Tips Kokkari op Samos bewaren
![]()
Meer inspiratie voor je Griekenland vakantie
- Potami watervallen op Samos bezoeken
- Dit zijn de mooiste plekken op Samos!
- Tips en bezienswaardigheden Kefalos op Kos
- Tips voor Rethymnon op Kreta
- Doen in Nikiti op Chalkidiki
- Wandelen door de Samariakloof op Kreta
Handig voor je Griekenland vakantie
Dit artikel bevat affiliate links. Als jij iets boekt via een van deze linkjes, ontvang ik een kleine commissie. Zo kun je Neneh’s Choice steunen. Wil je me op een andere manier bedanken? Koop dan een kopje koffie voor me!
Deze komt op mijn lijstje van toekomstige vakantiebestemmingen! Wat ziet het er prachtig en authentiek nog uit! Ik hou hier zo van he, en de zee en het uitzicht over zee, prachtig gewoon! Dankjewel om deze ervaring met ons te delen!
Prachtig he?!
Wat een prachtige en heerlijke foto’s allemaal! Griekenland staat nog hoog op ons vakantie lijstje.
Wat een leuk eiland, op Rhodos zijn er ook zo veel zwerfkatten, maar dat hoort bij het eiland.
Hier worden ze ontzettend goed behandeld en dat heb ik niet op veel eilanden gezien.
Heerlijk die Griekse eilanden. Samos is nu net eentje dat wij nog niet gedaan hebben maar dat komt er zeker nog wel een keer van.
Mooie foto’s, je komt er zo van in de sfeer!
Ik vond het tot nu toe een van de verrassendste en mooiste eilanden. En we hebben al heel wat Griekse eilanden gezien ;)
Een geweldig artikel om deze mooie plaats in de kijker te zetten. Ik ben nog nooit naar Griekenland geweest of de Griekse eilanden. Spijtig want telkens ik foto’s zie, vind ik het altijd ontzettend mooi.
Zo te zien is dat een hele mooie bestemming, maar veel bestemmingen in de buurt zijn ook mooi.
Wat fijn om te lezen, ik vind vooral heel erg mooi.
Mooie gebouwen ook.