• Bestemmingen
    • Afrika
    • Azië
    • Europa
    • Midden-Amerika
    • Midden-Oosten
    • Noord-Amerika
    • Zuid-Amerika
  • Rondreis
  • Stedentrip
  • Dagje uit
  • Accommodaties
    • Acco’s Griekenland
    • Acco’s Middellandse Zee
    • Acco’s Parga
    • Acco’s Rethymnon
    • Bijzonder overnachten
    • Boomhutten
    • Boshuisjes
    • Campings & kamperen
    • Grotwoning Frankrijk
    • Natuurhuisjes Ardennen
    • Natuurhuisjes Drenthe
    • Strandhuisjes
    • Tiny Houses
    • Vakantiehuizen Bretagne
  • Thema’s
    • Bespaartips
    • Boeken
    • Budget reizen
    • Busreizen
    • Eten
    • Film
    • Inpakken
    • Kamperen
    • Persoonlijk
    • Praktische tips
    • Reisspullen
    • Reizen met kinderen
    • Treinreizen
    • Wandeltips
  • Over
    • Samenwerken
    • Tekstschrijver
    • Steunen
    • Nieuwsbrief
    • Acties & kortingen
    • Bol.com Partner
    • Booking.com Partner
    • Cookiebeleid
    • PRIVACYVERKLARING
No Result
View All Result
Nenehs Choice
  • Bestemmingen
    • Afrika
    • Azië
    • Europa
    • Midden-Amerika
    • Midden-Oosten
    • Noord-Amerika
    • Zuid-Amerika
  • Rondreis
  • Stedentrip
  • Dagje uit
  • Accommodaties
    • Acco’s Griekenland
    • Acco’s Middellandse Zee
    • Acco’s Parga
    • Acco’s Rethymnon
    • Bijzonder overnachten
    • Boomhutten
    • Boshuisjes
    • Campings & kamperen
    • Grotwoning Frankrijk
    • Natuurhuisjes Ardennen
    • Natuurhuisjes Drenthe
    • Strandhuisjes
    • Tiny Houses
    • Vakantiehuizen Bretagne
  • Thema’s
    • Bespaartips
    • Boeken
    • Budget reizen
    • Busreizen
    • Eten
    • Film
    • Inpakken
    • Kamperen
    • Persoonlijk
    • Praktische tips
    • Reisspullen
    • Reizen met kinderen
    • Treinreizen
    • Wandeltips
  • Over
    • Samenwerken
    • Tekstschrijver
    • Steunen
    • Nieuwsbrief
    • Acties & kortingen
    • Bol.com Partner
    • Booking.com Partner
    • Cookiebeleid
    • PRIVACYVERKLARING
No Result
View All Result
Neneh's Choice
No Result
View All Result

6 zomerse micro-avonturen in Nederland, zó ga je op avontuur!

by Irene
24 augustus 2021 - Updated on 23 maart 2025
16
Home Europa Nederland

Vrijwel iedere zomer gaan we op vakantie naar Griekenland. Een traditie die ik sinds een paar jaar met de kinderen in het leven heb geroepen. Maar de afgelopen jaren hebben we ontdekt dat Nederland ook heel verrassend is en heel geschikt voor spontane dagjes weg. Want wat is er nu leuker dan op een doordeweekse dag er op uit te trekken voor een mini vakantie? In dit artikel tips voor 6 zomerse micro-avonturen in Nederland.

Belt-Schutsloot waterlelies

Inhoud

Toggle
  • Een micro-avontuur, wat is dat?
  • Zomerse micro-avonturen in Nederland: 6 tips
  • 1. Bootje varen op de Belterwijde
  • 2. Lopen door Leiden
  • 3. Minigolfen in Lage Vuursche
  • 4. Kanoën op de Loosdrechtse Plassen
  • 5. De Groningse kust ontdekken
  • 6. Vuurtje stoken in Pieterburen
  • Zomerse micro-avonturen in Nederland bewaren
  • Meer micro-avonturen in Nederland

Een micro-avontuur, wat is dat?

Een micro-avontuur is een avontuur in het klein. Dat kan een mini-vakantie zijn, maar evengoed een nachtje of zelfs dagje weg. Als je maar even helemaal van je standaard routine afwijkt. Avontuur ligt namelijk om de hoek. Of het nu gaat om nieuwe plekken ontdekken, iets nieuws leren of een bijzonder recept uitproberen. Micro-avonturen kun je dus altijd tussendoor plannen en het hoeft vrijwel niets te kosten.

Zomerse micro avonturen in Nederland - kanoen Loosdrechtse plassen Irene Boy

Zomerse micro-avonturen in Nederland: 6 tips

Samen met een vriendin van me plannen we wat zomerse micro-avonturen in Nederland. Een soort mini-vakantie, maar dan gewoon op doordeweekse woensdagen. ‘Wandering wednesdays‘ dus, of ‘wednesdays are the new fridays‘. Wat jij wilt. In dit artikel inspiratie voor zomerse micro-avonturen in Nederland.

  • Lees ook: verrassend mooie plekken en natuurgebieden in Nederland

Micro-avonturen in Nederland: bootje varen Belterwijde bij Belt-Schutsloot

Zomerse micro-avonturen in Nederland: een duik nemen in de Belterwijde
Micro-Avonturen in Nederland: zwemmen Belterwijde bij Belt-Schutsloot

1. Bootje varen op de Belterwijde

Gek genoeg voelt elk micro avontuur alsof ik een week van huis ben. Samen gaan we langs vrienden in Belt-Schutsloot bij Nationaal Park de Weerribben-Wieden. Een soort van Giethoorn, maar dan kleiner en zonder al die toeristische gekkigheid. Lucky us!

We dobberen in een bootje op het water en nemen een verfrissende duik. Oeh, dat gevoel van vrijheid! Je kunt hier ook fantastisch kanoën trouwens. En het fijne is, dat je er bijna geen mens(en) ziet. Heerlijk kletsen, eten en genieten met vrienden in de vrije natuur. Wat wil je nog meer? Wat mij betreft is dat het goede leven. Na een dagje varen en zwemmen duik ik rozig m’n bed in.

Zoek overnachting in Belt-Schutsloot

Wandelroute Singelpark Leiden, Nederland

Zomerse micro-avonturen in Nederland: wandelen door leuke steden als Leiden

2. Lopen door Leiden

Een van die zomerse micro-avonturen in Nederland brengt ons hartje Leiden. Vreemd dat ik hier nog nooit ben geweest. Wat een heerlijke, gemoedelijke stad is dit. Leiden wordt gedomineerd door grachten, steegjes en hofjes. Wat me vooral opvalt is dat de mensen hier zo beschaafd en vriendelijk zijn. We slapen (weer) in het huis van vrienden, op loopafstand van het centrum.

We ‘doen’ de Singelpark wandelroute en komen langs de mooiste hofjes, bezoeken de Rembrandtplaats, duiken in de broeierige kassen van de Hortus Botanicus en wandelen langs Museum Volkenkunde. Daar ga ik graag nog eens met m’n kids rondstruinen. Fijn weer, zo’n dagje. Al voelt het als een hele week. Meer over mijn wandeling door Leiden lees je hier.

Boek overnachting in Leiden

Micro-avonturen in Nederland: Midgetgolftuinen Lage Vuursche 2

Zomerse micro-avonturen in Nederland: een potje minigolfen in Lage Vuursche

3. Minigolfen in Lage Vuursche

Om de traditie van micro-avonturen op woensdag voort te zetten (en omdat de kinderen opeens op een woensdag bij me zijn) besluiten we om gezellig met z’n vieren te gaan minigolfen. Deze baan in Lage Vuursche is een van de mooiste in Nederland. Ik had het er al eens over in m’n blog over bijzondere plekjes in het Gooi.

We slaan een balletje, eten een pannenkoek in een onvervalste Hollands pannenkoekenrestaurant met wit/rood geblokte gordijntjes en maken een wandeling in het bos. De volgende dag moet ik gewoon werken. Maar hé, die momentjes moet je gewoon pakken hè?!

Zoek overnachting bij Lage Vuursche

Micro-avonturen in Nederland: kanoën Loosdrechtse plassen

Zomerse micro-avonturen in Nederland: kanoën op de plassen en over waterwegen
Micro-avonturen in Nederland: kanoën Loosdrechtse plassen

4. Kanoën op de Loosdrechtse Plassen

We hebben het er al heel lang over, maar op de een of andere manier komt het er nooit van. Dus op een zaterdag besluiten we af te reizen naar de Loosdrechtse Plassen en Vuntus om te kanoën. Donkere wolken pakken zich samen onderweg naar ons micro avontuur, maar als we aankomen, breekt spontaan de zon door. Er zijn gelukkig nog 2 kano’s beschikbaar (reserveren is bij Bootverhuur Manten niet mogelijk).

We peddelen over plassen en smalle watertjes die er soms sprookjesachtig uitzien en waar we ons alleen op de wereld wanen. We ‘picknicken’ midden op het water. Een dag met een sterretje, plus we hebben weer een van onze zomerse micro-avonturen van ons lijstje gestreept! We bezochten trouwens al heel wat bijzondere plekjes in het Gooi.

Bekijk vakantiehuisjes aan de Loosdrechtse Plassen

Eemshotel Delfzijl Groningen strand
Termunten Groningen polder Breebaart zeehonden

5. De Groningse kust ontdekken

Zoonlief is dol op snorkelen. En dat kun je volop in Griekenland: helderblauw water, kleurige vissen en met een beetje geluk schildpadden. Maar ja, in Nederland? Ik kan me daar weinig bij voorstellen. Strand heb ik wel gevonden. En omdat ik mijn vakantie wil combineren met een bezoekje aan m’n moeder, slapen we een paar nachtjes in dit hotel in Delfzijl. Ze hebben hier kort geleden een strand aangelegd en wij slapen om de hoek. Hoe tof is dat?! In een hotel op palen. Het uitzicht tijdens het verrukkelijke eten is hier ook geweldig. Zeehonden spotten we in het wild bij Termunten.

Vanaf bezoekerscentrum Dollard starten een paar gave wandelingen door de Breebaartpolder waarbij je onderweg de ‘zeehondenkijkwand’ tegenkomt. Ook verbazen we ons over de geschiedenis van deze streek met de vele bunkers die ooit deel uitmaakten van de Atlantikwall, zoals Batterij Fiemel. Leuk micro avontuur samen met de kinderen. Lees ook: tips voor avontuur in Groningen

Boek overnachting in het Eemshotel

Wadkovice Pieterburen, Groningen

Zomerse micro-avonturen in Nederland: slapen in een woonwagen en vuurtje stoken
Wadkovice Pieterburen, Groningen, vuurtje stoken

6. Vuurtje stoken in Pieterburen

Woonwagen Wadkovice in Pieterburen is een fantastisch plekje dat ik al eens heb genoemd in mijn blog met unieke overnachtingsplekken in Groningen. En nu slapen we er met z’n drietjes. Zelf heb ik geen buitenruimte en er is niets wat ik meer mis. Ik ben al een tijd aan het sparen voor zo’n huisje, maar door corona zijn de prijzen daarvan verviervoudigd. Voorlopig doe ik het dus maar zo. Dit huisje heeft een heerlijke tuin en Pieterburen is een fijn dorp waar de hippie vibes nog overal voelbaar zijn.

Van hieruit rijden we naar het Lauwersmeer waar we neerploffen op het strand en we eten verse vis bij de haven van Lauwersoog. Ik heb altijd al eens met dit bijltje willen hakken en dus kloven we brandhout en stoken een vuurtje. Dit is wat je noemt een zomers micro-avontuur in Nederland! Bekijk ook deze bijzondere overnachtingen in de provincie Groningen.

Boek Woonwagen Wadkovice

Trek je er graag op uit met je kinderen, maar zijn de tieners niet altijd te porren voor wandelavonturen? Check dan eens deze wandelroutes voor tieners in Nederland: wandelingen met een vleugje extra’s.

Zomerse micro-avonturen in Nederland bewaren

Zomerse micro-avonturen in Nederland Zomerse micro-avonturen in Nederland

Meer micro-avonturen in Nederland

  • Bijzondere plekjes en wandelroutes in het Gooi
  • Verrassend mooie plekken en natuurgebieden in Nederland
  • Wandelen over een klompenpad
  • 7 wandelroutes in het Amsterdamse Bos
  • Ontdek de mooiste dorpjes in Groningen
  • Back to my roots: een ode aan het Groningse platteland
  • Tips voor avontuur in Groningen






Dit artikel bevat affiliate links. Als jij via een dergelijke link een reservering maakt of iets aanschaft, krijg ik een klein percentage om mezelf en de website te onderhouden. Dit kost jou niets extra’s. Naast mijn eigen foto’s gebruik ik afbeeldingen van Pixabay en Unsplash.

Related Posts

zwemmen in de natuur in Nederland - Recreatieplas Het Rutbeek Enschede banner
Nederland

Zwemmen in de natuur in Nederland: 12 beste zwemplekken

2 maart 2025 - Updated on 3 mei 2025
Kasteel Groeneveld in Baarn bezoeken: tips en bezienswaardigheden
Nederland

Kasteel Groeneveld in Baarn bezoeken: tips en bezienswaardigheden

23 september 2023 - Updated on 26 maart 2025
Menkemaborg Uithuizen ingang
Nederland

De Menkemaborg in Uithuizen bezoeken

19 september 2023 - Updated on 1 april 2025
Wandelen Oppad Kromme Rade water - wandelroute in het Gooi
Nederland

Wandelen: Oppad en Kromme Rade

18 augustus 2023 - Updated on 5 april 2025
Menkemaborg Uithuizen, mooiste borgen Groningen
Nederland

De mooiste borgen in Groningen: dit zijn mijn 6 favorieten

7 mei 2023 - Updated on 5 april 2025
Wandelen buiten in de kuil bij Lage Vuursche wandelroute heide
Nederland

Wandelen: Buiten in de Kuil in Lage Vuursche

17 oktober 2022 - Updated on 21 maart 2025

Comments 16

  1. Felice Veenman says:
    4 jaar ago

    wat een geweldig leuke plekjes heb je gevonden! de Lage Vuurse, daar moet ik nog heen! Leiden is op steenworp afstand van Alphen,ik heb er ook een tijdje gewoond en je hebt gelijk: Leiden is echt heel erg leuk

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Leiden lijkt me een geweldige stad om te wonen!

      Beantwoorden
  2. Tessa says:
    4 jaar ago

    Er is in Nederland genoeg leuks te doen. Ik ging vroeger altijd in Nederland op vakantie

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Ik ook! Maar ik heb het het afgelopen jaar weer helemaal opnieuw ontdekt.

      Beantwoorden
  3. Nicole Orriëns says:
    4 jaar ago

    Wauw wat zijn jullie actief, en wat een leuke en sportieve en actieve vakantie heb je ervan gemaakt.

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Nou, dat sportieve valt wel mee. Het was verdeeld over een paar weken he?! Maar wel ontzettend gaaf!

      Beantwoorden
  4. Lindaschrijftop says:
    4 jaar ago

    Wat een leuke dingen heb je gedaan in de vakantie. Wij zijn gaan kanoën in de Achterhoek.

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Kanoën is zo leuk! Waar precies in de Achterhoek?

      Beantwoorden
  5. Wanda says:
    4 jaar ago

    Leuk dat jullie op die manier leuke plekken in eigen land ontdekken! Ik woon zelf in de provincie Groningen, maar ben dus nog nooit in Pieterburen geweest…

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Grappig, ik ben zelf ook opgegroeid in de provincie Groningen, maar was voorheen nooit op deze plekjes geweest. Termunten? Daar had ik ook nog nooit van gehoord ;)

      Beantwoorden
    • jasmina says:
      4 jaar ago

      zo zie je maar weer dat er in Nederland ook genoeg leuke dingen te doen zijn…dat vuurtje stoken in pieteburen lijkt me wel wat haha

      Beantwoorden
      • Irene says:
        4 jaar ago

        Ja, dat was echt geweldig! Vooral dat hout hakken met een bijl was fantastisch.

        Beantwoorden
  6. Jouvence says:
    4 jaar ago

    Wat een mooie foto’s allemaal. Leiden wil ik ook graag eens naar toe!

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Ja, hele leuke stad Leiden! Al was ik er maar 1,5 dag, het is absoluut voor herhaling vatbaar.

      Beantwoorden
  7. Melanie Hoogvliet says:
    4 jaar ago

    Wat heb je een hoop leuke dingen gedaan. Alle plekjes zien er echt prachtig uit.

    Beantwoorden
    • Irene says:
      4 jaar ago

      Ja, echt he? Er is zoveel moois te doen en te zien in Nederland!

      Beantwoorden

Geef een reactie Reactie annuleren

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Reistips en inspiratie ontvangen?

Over Irene Hummel

Hi! Ik ben Irene Hummel. Omdat ik houd van reizen én schrijven, studeerde ik toerisme en journalistiek. Inmiddels heb ik bijna 15 jaar ervaring als tekstschrijver en content marketeer voor mijn eigen website, maar ook bij diverse (reis)organisaties.

Neneh's Choice is mijn persoonlijke reisblog waar ik mijn tips, reisroutes en hotels voor (low budget) reizen en grote en kleine avonturen deel. Ook schrijf ik over besparen en zuinig leven om een vrijer leven voor mezelf en mijn kinderen te creëren én om meer te kunnen reizen. Veel leesplezier!

Lees meer

Irene Hummel tekstschrijver

Koffie drinken?

Heb je wat aan mijn (gratis) artikelen en wil je mij en mijn website ondersteunen? Koop dan een virtueel kopje koffie voor me. Zo kan ik deze website in de lucht houden.

Recente posts

  • Wat doen in Swakopmund en Walvisbaai in Namibië? 8 leuke tips
  • Skeleton Coast en Cape Cross in Namibië: schreepswrakken en stinkende pelsrobben
  • Doen in Windhoek in Namibië: 10 tips en bezienswaardigheden
  • 10 typisch Marokkaanse gerechten die je moet proeven!
  • Rondreis Koningssteden van Marokko: ideale reisroute van 1 week

Reis met me mee naar mooie bestemmingen via social media.

SOORT REIS

Bestemming

Busreizen

Cruise

Cultuur

Dagje uit

Kamperen

Natuur

Rondreis

Stedentrip

Strand

Treinreizen

REIZEN NAAR

Griekenland

Amerika

Frankrijk

Spanje

Portugal

Italië

Namibië

Egypte

Marokko

ALGEMENE REISTIPS

Budget reizen

Inpaklijsten

Accommodaties

Reisspullen

  • Over Irene
  • Samenwerken
  • Freelance tekstschrijver
  • Privacy & Disclaimer

© Copyright 2010 - 2025 - Neneh's Choice. All Rights Reserved. KVK 66763606

Neneh's Choice
Beheer je privacy

Om de beste ervaringen te bieden, gebruiken wij en onze partners technologieën zoals cookies om informatie over het apparaat op te slaan en/of te openen. Toestemming voor deze technologieën stelt ons en onze partners in staat om persoonlijke gegevens zoals surfgedrag of unieke ID's op deze site te verwerken en om gepersonaliseerde en niet-gepersonaliseerde advertenties te tonen. Als u geen toestemming geeft of deze intrekt, kan dit invloed hebben op bepaalde functies.

Klik hieronder om in te stemmen met het bovenstaande of om specifieke keuzes te maken. Je keuzes zullen alleen worden toegepast op deze site. Je kunt je instellingen te allen tijde wijzigen, inclusief het intrekken van je toestemming, door gebruik te maken van de knoppen op het Cookiebeleid of door te klikken op de knop 'Toestemming beheren' onderaan het scherm.

Functioneel Altijd actief
De technische opslag of toegang is strikt noodzakelijk voor het legitieme doel om het gebruik van een specifieke dienst mogelijk te maken die uitdrukkelijk door de abonnee of gebruiker is aangevraagd, of met als enig doel de overdracht van een communicatie via een elektronisch-communicatienetwerk uit te voeren.
Preferences
Neneh’s Choice gebruikt cookies om ervoor te zorgen dat de website zo soepel mogelijk draait, om het gebruik van de website te analyseren en voor marketingdoeleinden. Door op akkoord te drukken, ga je akkoord met het gebruik van cookies en het verzamelen van informatie. Wil je geen cookies? Pas dan je voorkeuren aan of lees meer in het cookiebeleid.
Statistieken
The technical storage or access that is used exclusively for statistical purposes. De technische opslag of toegang die uitsluitend wordt gebruikt voor anonieme statistische doeleinden. Zonder een dagvaarding, vrijwillige naleving door uw internetprovider of aanvullende gegevens van een derde partij kan informatie die alleen voor dit doel is opgeslagen of opgehaald, doorgaans niet worden gebruikt om u te identificeren.
Marketing
De technische opslag of toegang is vereist om gebruikersprofielen aan te maken om advertenties te verzenden, of om de gebruiker op een website of over meerdere websites te volgen voor soortgelijke marketingdoeleinden.
Statistieken

Marketing

Toepassingen
Altijd actief

Altijd actief
Beheer opties Beheer diensten Beheer {vendor_count} leveranciers Lees meer over deze doeleinden
Beheer opties
{title} {title} {title}
No Result
View All Result
  • Bestemmingen
    • Afrika
    • Azië
    • Europa
    • Midden-Amerika
    • Midden-Oosten
    • Noord-Amerika
    • Zuid-Amerika
  • Rondreis
  • Stedentrip
  • Dagje uit
  • Accommodaties
    • Acco’s Griekenland
    • Acco’s Middellandse Zee
    • Acco’s Parga
    • Acco’s Rethymnon
    • Bijzonder overnachten
    • Boomhutten
    • Boshuisjes
    • Campings & kamperen
    • Grotwoning Frankrijk
    • Natuurhuisjes Ardennen
    • Natuurhuisjes Drenthe
    • Strandhuisjes
    • Tiny Houses
    • Vakantiehuizen Bretagne
  • Thema’s
    • Bespaartips
    • Boeken
    • Budget reizen
    • Busreizen
    • Eten
    • Film
    • Inpakken
    • Kamperen
    • Persoonlijk
    • Praktische tips
    • Reisspullen
    • Reizen met kinderen
    • Treinreizen
    • Wandeltips
  • Over
    • Samenwerken
    • Tekstschrijver
    • Steunen
    • Nieuwsbrief
    • Acties & kortingen
    • Bol.com Partner
    • Booking.com Partner
    • Cookiebeleid
    • PRIVACYVERKLARING